Módosult az NKE PoC Programjának pályázati kiírása

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Innovációs és Technológiai Irodája 2022 májusában hirdette meg a Proof of Concept Programot (PoC Program). A pályázati felhívás és az útmutató több pontban módosult, az alábbiak szerint:

• a program az egyetemi kutatási-fejlesztési tevékenységre és az iparjogvédelmi oltalomban részesíthető alkotások mellett a szerzői jog által védett szoftverekre is vonatkozik.
  • A szerződéskötési szakasz 2022. 08. 01-től 2022. 10. 31-ig, míg a megvalósítás, beszámolás, nyomon követés 2022. 11. 01-től 2023. 04. 30-ig tartó időszakra változott.
  • A támogatási összeg a megvalósítás ütemtervének megfelelő mértékben használható fel.
  • A nyertes pályázó a támogatást az NKE-vel megkötött szerződésben részletezett eljárásrend alapján használhatja fel.
  • A nyertes projektjavaslatból létrejöhet szerzői mű is, amelynek felhasználási jogai az NKE-t illetik meg.
  • A támogatott projekt megvalósításának teljes időtartama legfeljebb 6 hónap.

A módosított pályázati felhívás és útmutató elérhető a cikk végén, valamint a PoC Program pályázati dokumentumok menüpontjában.

Letölthető dokumentumok: