Biztonság és Védelem Szakmai Nap: modern technológiák, innovatív fejlesztések

Pilóta nélküli célrepülőgép, multifunkcionális terepjáró, rakétaindító, XR technológia (kevert valóság), 3D szkenner – többek között ezek is megtekinthetők majd a Biztonság és Védelem Szakmai Napon, a Ludovika Arénában. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Innovációs és Technológiai Osztálya, valamint négy Fejlesztési Osztálya 2024. szeptember 24-én szervezi meg a nagyszabású kiállítást, amelynek célja a magyar védelmi, biztonságpolitikai, innovációs és űrkutatási fejlesztések bemutatása.

Miért érdemes részt venni az eseményen?
  • Kiemelt kapcsolatépítési és networking lehetőséget biztosít.
  • A kiállításon technológiai és innovációs vállalatok, az NKE partnerei mutatják be K+F+I tevékenységüket, eredményeiket.
  • A szakmai előadások Magyarország védelmi, biztonságpolitikai, innovációs, vízügyi és űrkutatási stratégiáját; valamint
  • az NKE fejlesztési tevékenységét, alkalmazott kutatásait ismertetik.

Kiállítók

Az eddigi visszajelzések alapján a következő vállalatok/szervezetek kiállítóként jelennek meg az eseményen: 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt., Artifex Szimulációs és Kiképzési Rendszerek Kft., BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft., blackned GmbH, BME Aerospace, CONTINEST Technologies Zrt., Fercom Systems Kft., Fercom Vision Kft., Filaticum Kft., GAMMA Műszaki Zrt., Gestamen Kutatás Fejlesztés Zrt., HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt., HM Zrínyi Nonprofit Kft., HUNMAC Kft., IdomSoft Informatikai Zrt., ITSec Area Kft. (Balasys), Kerubiel Kft., Kontron Hungary Kft., Loxolock Innovation Zrt., MESSER Hungarogáz Kft., metALCOM Zrt., Milipol Zrt., MouldTech Systems Kft., Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Országos Vízügyi Főigazgatóság, ROTORS & CAMS Zrt., Scorpio Kft., VARINEX Informatikai Zrt., VIKI - Védelmi Innovációs Kutatóintézet, ZalaZONE InnoTech Nonprofit Kft.

Előadások

A kiállítás mellett a rendezvényen szakmai előadásokra is sor kerül: az 1. szekció Stratégia – Innováció, biztonság, védelem, űrkutatás, a 2. szekció Kutatás-fejlesztés egyetemi környezetben, a 3. szekció pedig VIKINFO – A Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) tevékenységének bemutatása címmel valósul meg. (A teljes program a cikk végén megtekinthető.)

Részvételi információk

Időpont: 2024. szeptember 24. (kedd), 9:00-16:00.

Helyszín: NKE Ludovika Aréna. (1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 25.)

Részvétel: Az eseményen a részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: Biztonság és Védelem Szakmai Nap.

Hallgatói információ: A rendezvény az NKE hallgatói számára kollégiumi pontszerző esemény.

Média részvétele: Az esemény sajtónyilvános, de a média képviselői számára is regisztrációhoz kötött.

A nyitókép illusztráció. Forrás: Pexels.com

Letölthető dokumentum: