Tevékenységünk
Tevékenységeink és szolgáltatásaink az egyetemi innovációs ökoszisztéma megteremtéséért
Az egyetemi technológia- és tudástranszfer-tevékenység a szakértelemnek, a tanulásnak és a készségeknek az akadémiai szféra és a nem akadémiai szféra közötti átadása.
A fenti célok elősegítéséért az Innovációs és Technológiai Osztály az innovatív kutatási eredmények hasznosításáért, valamint az ezzel kapcsolatos tevékenységek ellátásáért széles körben nyújt innovációs szolgáltatásokat az Egyetem kutatói, hallgatói és partnerei részére.
Technológia- és tudástranszfer tevékenységeink
- Új források generálása.
- Külső forrásokból finanszírozott kutatások, tanácsadás révén vállalatokkal kutatási szerződések, megállapodások kialakítása, és fenntartása.
- Az egyetemi kutatási eredmények ipari és üzleti hasznosításának feltételeinek biztosítása.
- Vállalkozásokkal való együttműködés fokozása, közös tudás megteremtése.
- Egyetemi innovációs tudatosság növelése.
K+F+I szolgáltatásaink
- Kutatási eredmények védelme, szellemitulajdon- és iparjogvédelmi menedzsment, a szellemi alkotások védelmével kapcsolatosan tanácsadás nyújtása, az egyetemi kutatási eredményeket és szellemi alkotásokat érintő megállapodások és egyéb jognyilatkozatok véleményezése.
- Az Egyetem kutatási eredményeire, technológiájára építő startupok ösztönzése, mentorálása.
- Felhasználóbarát hozzáférés biztosítása az egyetemi kutatási infrastruktúrákhoz, az Egyetem tudástérképének és innovációs portfoliójának kezelése.
- Spin-offok, startupok létrehozásának ösztönzése, hallgatók, kutatók, oktatók mentorálása.
- Segítség nyújtás az egyetemi oktatók, kutatók, hallgatók innovációs ötletének fejlesztése.
- Kutatás-fejlesztéssel és innovációval kapcsolatos tréningek, előadások és egyéb rendezvények szervezése.
Közreműködés a Tudáskataszter kialakításában
- Az NKE-n kiemelt szerepet kapnak az ipari együttműködések, valamint a kutatások és fejlesztések. Ezen tevékenységek alapja az Egyetemen meglévő képesség és tudás, melyek köré épül majd várhatóan számos fejlesztés, kutatás és fejlesztési projekt.
- A kutatási kataszter legfőbb célja, hogy az NKE összefoglalja azokat a kutatási kompetenciákat, amelyeket a külső szervezetek figyelmébe ajánl. A Karok és Doktori Iskolák kompetenciáit bemutató katasztereket itt érhetőek el. Víztudományi Kar, a Rendészettudományi Kar és Rendészettudományi Doktori Iskola, a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Hadtudományi Doktori Iskola és Katonai Műszaki Doktori Iskola, az Eötvös József Kutatóközpont, az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar, valamint Közigazgatás-tudományi Doktori Iskola
- Az Innovációs és Technológiai Osztály feladata a közreműködés egy intézményi szintű tudáskataszter kialakításában, az ehhez szükséges szempontok, kérdőívek kidolgozása, illetve a beérkezett információkból egy adatbázis összeállítása. Segítse saját lehetőségeinek kibontakoztatását, az NKE-t és Osztályunk munkáját, töltse ki kérdőívünket!
Egyéb információk
Az Egyetem és a vállalkozások kutatási-innovációs együttműködését támogató hazai és uniós (Horizon Europe) pályázati források elérhetőségéről, lehetőségeiről az NKE Pályázati és Projektmenedzsment Irodáján működő Horizont Információs Pont nyújt tájékoztatást.
A legfrissebb pályázati lehetőségekről a Pályázati és Projektmenedzsment Iroda havi rendszerességgel megjelenő NAVIGÁTOR című hírleveléből tájékozódhat.
Az NKE legfontosabb fejlesztési programjairól a következő linken tájékozódhat: Fejlesztési programok.
Keresse munkatársainkat bizalommal! Személyes konzultáció előtt kérjük, előzetes időpontegyeztetéshez az iti@uni-nke.hu e-mail címen vegye fel velünk a kapcsolatot.