NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Innovációs és Technológiai Osztály

Eredményesen zárult az NKE innovációs projektje

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) innovációs ökoszisztémájának felépítésére, támogatására és működtetésére összesen 130 millió forint támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal felhívásán. Az Innovációs és Technológiai Iroda (ITI) által megvalósított, 2020 elején indult, Közszolgálati Technológia Transzfer Kezdeményezés (KTTK) című, 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00014 számú projekt megvalósítása 2023. június 30-án zárult le. A szakmai feladatok közé tartozott a hallgatói ötletek felkarolása, az oktatói, kutatói innovációk támogatása, a kutatási és fejlesztési külső kapcsolatok építése, valamint az egyetemi szellemi tulajdon kezelése.

A hallgatói ötletek felkarolására az ITI létrehozta a saját fejlesztésű ZeFir Mentorprogramot, amelyhez az Iroda kezdeményezésére több mint 25 mentor csatlakozott. A fiatalok innovációs aktivitását hallgatói ötletversenyek szervezésével igyekeztek növelni. Az NKE Hackathon 2022-re öt, az NKE Hackathon 2023-ra pedig már 13 csapat jelentkezett. Az idei verseny első három helyezettjének és különdíjasának ötletét az MVM Smart Future Lab Zrt., valamint a Start it! @K&H inkubátor fejleszti tovább. A rendezvény eredményeként együttműködési szerződés jött létre a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-vel és a Startup Campus Inkubátor Zrt.-vel, lehetőséget biztosítva az egyetemen megjelenő ötletek megvalósításához.

Az ITI által szervezett INNO-CAMPUS rendezvénysorozat az ötletmenedzsment, a startup-alapítás, a vállalkozóvá válás és a brandépítés megoldásaival, lehetőségeivel ismertette meg az érdeklődőket.

Az oktatói, kutatói innovációk támogatására jött létre a Proof of Concept (PoC) Program. A 2022 májusában meghirdetett, 10 millió forint keretösszegű pályázatra négy pályamű érkezett, amelyek közül az egyetemi, vállalati és iparági szereplőkből álló Innovációs Tanácsadó Testület döntése alapján kettő nyert támogatást.

A kutatási és fejlesztési külső kapcsolatok építése céljából 2022-ben és 2023-ban K+F+I szerződés jött létre az NKE, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, az Adapto Solutions Informatikai Kft., a Kerubiel Kft. és az MVM Smart Future Lab Zrt. között.

Az NKE első innovációs kapcsolatépítő, üzleti hálózatosodást segítő rendezvényét 2022. szeptember 26. és 27. között Innovációs Kiállítás és Szakmai Napok címmel rendezték meg. Az eseményen az egyetemi karok és ipari szereplők mutatták be fejlesztési projektjeiket.

Az ITI az NKE innovációs és szellemitulajdon-kezelési kontaktpontjaként is működik, és az elért eredményekre alapozva fejleszti tovább az NKE innovációs folyamatait.

Az átlátható és strukturált weboldal az innováció iránt érdeklődőknek nyújt segítséget, a látogatók egyebek mellett az egyetem szolgáltatási portfólióját és katalógusát is megtalálják a honlapon. Az NKE tudományos platformján, a ludovika.hu oldalon pedig az Innováció & Technológia blog ad helyet az ITI szakterületéhez kapcsolódó cikkeknek.

Az ITI innovációs tevékenysége tovább folytatódik, a cél pedig a parlament által a közelmúltban elfogadott Neumann János Program 2023 prioritásaihoz történő igazodás.

 

Összefoglaló adatok
  • A projekt címe: Közszolgálati Technológia Transzfer Kezdeményezés (KTTK)
  • Projektazonosító: 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00014
  • Kedvezményezett: Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  • A projekt teljes időtartama: 2020. január 1. – 2023. június 30.
  • A projekt megvalósítására kapott teljes összeg: 130.000.000 Ft

 

Letölthető dokumentum: